Wernisaż współczesnego malarstwa białoruskiego

11 października 2012 r. o 15.00 odbędzie się otwarcie wernisażu współczesnego malarstwa białoruskiego w Pasażu w Kamienicy pod Złotym Słońcem, Ossolineum, Rynek, Wrocław.

Alaksej Maraczkin, ur. w 1940 r., to artysta malarz i grafik, autor prac o tematyce narodowej i historycznej. Aktywnie uczestniczył w ruchu opozycji artystycznej w latach 1970-1980, organizował niezależne wystawy i akcje, w latach 80. Współzakładał również opozycyjną partię BNF. Wieloletni przewodniczący grupy artystów malarzy „Pogoń”. Wystawy w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Francji, Polsce i in.

Gienadz Drazdou, ur. w 1959 r. Symbolista. Dziś zaliczany do 10-tki najlepszych malarzy Białorusi. Artysta pracuje w rysunku, malarstwie i ceramice. Wartości chrześcijańskie są dominującym elementem treści utworów. Jego obrazy są w galeriach i prywatnych kolekcjach Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii i in.

Maryna Kapiłowa, ur.1959 r. Wybitna rzeźbiarka Białorusinka, jej talent jest wszechstronny : rzeźba, ceramika, artystyczny metal, autorskie lalki, sztalugowa i książkowa grafika, czy plastyka jubilerska. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach na Białorusi, w Niemczech, Holandii, Izraelu, Rosji i Stanach Zjednoczonych. www.kapilova.com

Koniokrad

Kaciaryna Sumarava, ur. 1979 r. u Mińsku. Artysta pracuje w technice olejów , a także w różnych technikach graficznych. Ostatnio pracuje nad serią dzieł: „Legenda „, „Prywatny Pejzaż”, „Status Graniczny”, ” Retrospektywa deszczu” i inne. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach na Białorusi, w Polsce, Niemczech, Holandii, Litwy, Rosji, Stanach Zjednoczonych itp.
www.katsiaryna.carbonmade.comwww.sumarava.carbonmade.com

Możliwość komentowania została wyłączona.