Wernisaż współczesnego malarstwa białoruskiego

Alaksej Maraczkin, ur. w 1940 r., to artysta malarz i grafik, autor prac o tematyce narodowej i historycznej. Aktywnie uczestniczył w ruchu opozycji artystycznej w latach 1970-1980, organizował niezależne wystawy i akcje, w latach 80. Współzakładał również opozycyjną partię BNF. Wieloletni przewodniczący grupy artystów malarzy „Pogoń”. Wystawy w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Francji, Polsce i in.

Gienadz Drazdou, ur. w 1959 r. Symbolista. Dziś zaliczany do 10-tki najlepszych malarzy Białorusi. Artysta pracuje w rysunku, malarstwie i ceramice. Wartości chrześcijańskie są dominującym elementem treści utworów. Jego obrazy są w galeriach i prywatnych kolekcjach Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii i in.

Maryna Kapiłowa, ur.1959 r. Wybitna rzeźbiarka Białorusinka, jej talent jest wszechstronny : rzeźba, ceramika, artystyczny metal, autorskie lalki, sztalugowa i książkowa grafika, czy plastyka jubilerska. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach na Białorusi, w Niemczech, Holandii, Izraelu, Rosji i Stanach Zjednoczonych. www.kapilova.com

Koniokrad

Możliwość komentowania została wyłączona.