The Toobes

Mikołaj Iwanow Prezes Zarządu Fundacji  Za Wolność Waszą i Naszą Zespół Instytut wystąpił na początku koncertu 9 października 2014roll-up Fundacji  podczas koncertu The Toobes  Zespół The Toobes podczas Festiwalu NKB

Zespół The Toobes podczas Festiwalu NKB, zd 2

 

the toobes

The Toobes – muzyczna sensacja z Białorusi zagrała w Starym Klasztorze!

Wysokoenergetyczny rock inspirowany dokonaniami największych formacji w historii rocka zjednuje Toobsom coraz większą rzeszę fanów. Zespół cechuje bardzo charakterystyczne i indywidualne brzmienie, które sami muzycy określą mianem Rock Sport.

Białoruski fenomen ma na koncie setki rewelacyjnie przyjętych koncertów, w tym supporty takich gwiazd, jak Deep Purple (od których otrzymali w prezencie gitarę!), Franz Ferdinand, Beady Eye (ex-OASIS) oraz wspólną trasę stadionową z The Offspring (Kijów, Mińsk, Moskwa).

„To ekscytujące. The Toobes, to najlepszy zespół jaki słyszałem od lat i nie przychodzą stąd, skąd można było się spodziewać…Ameryki czy UK. The Toobes bez wątpienia umieszczą Białoruś na muzycznej mapie świata!” – tak mówi o nich TRICKY, legenda trip hopu.

The Toobes – to nadal rzadko spotykana konfiguracja sceniczna, w której wiodący wokalista gra na perkusji. Są tak energetyczni, zbuntowani, zadziorni i głośni, że podczas ich koncertów nie można oprzeć się chęci skakania, fruwania, krzyczenia i chodzenia na głowie.

The Toobes pasmo swoich sukcesów rozpoczęło od zwycięstwa w szwedzkim konkursie BandScan, które zagwarantowało formacji udany tour po tym kraju. Od tamtej pory zespół zwyciężał niemal wszystkie konkursy i przeglądy, w których brał udział, w tym kilkanaście na przestrzeni minionego roku w Polsce. Są półfinalistami programów MUST BE THE MUSIC i MAM TALENT. W 2013 r. zagrali na głównej scenie Woodstocku. Zespół ma na koncie dwie płyty („Hello” z 2009 oraz „My Generation” z 2010), aktualnie pracuje nad trzecim albumem, który światło dzienne ujrzy w roku 2014. Rosnąca popularność grupy sprawia, że The Toobes gra nawet po kilka koncertów tygodniowo. Sceniczne występy zespołu to prawdziwa erupcja rockowej energii – działają, jak wehikuł czasu przenoszący wprost do lat, gdy rock`n`roll budził najwięcej emocji i w swojej najczystszej postaci potrafił stworzyć nową generację.

Wspólnie z grupą The Toobes wystąpi znakomity wrocławski zespół Instytut.

Styl Instytutu to przede wszystkim śpiewane po polsku, inteligentne, zadziorne i poetyckie teksty oraz rockowa melodyjność, której zdecydowanie brakuje na rodzimym rynku muzycznym. Zespół był finalistą znanych festiwali i konkursów, m.in.: KFPP Opole, JAROCIN Festiwal, FAMA, WROCK Festiwal, Muzyczna Bitwa Polskiego Radia Wrocław.

9.10.14 godz.20.00 Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

THE TOOBES
INSTYTUT

Możliwość komentowania została wyłączona.