Konkurs na najlepsze tłumaczenia poezji Wisławy Szymborskiej na język rosyjski, białoruski, ukraiński

szymborska2015aFundacja „Za Wolność Waszą i Naszą” i Instytut Książki ogłaszają konkurs na najlepsze tłumaczenia twórczości Wisławy Szymborskiej na język rosyjski, białoruski, ukraiński. Zgłoszenia zawierające tłumaczenia od 7 do 9 z 31 wierszy, proponowanych na stronie fundacji www.zawolnosc.eu, należy przesyłać do 31 października 2015 roku na adres mailowy: szymborska@zawolnosc.eu.

Konkurs adresowany jest do wszystkich osób chcących spróbować swoich sił w tłumaczeniu poezji wybitnej polskiej poetki. Laureatów konkursu wyłoni jury w składzie: Adam Pomorski (Polska, przewodniczący), Lavon Barszczeŭski (Białoruś), Igor Biełow (Rosja), Ołeksandr Bojczenko (Ukraina), Andriej Chadanowicz (Białoruś), Mikoła Riabczuk (Ukraina), Ksienija Starosielskaja (Rosja).

Autorzy 3 najlepszych tłumaczeń na każdy z proponowanych języków otrzymają nagrody pieniężne. Wyniki zostaną ogłoszone 1 grudnia 2015 roku na stronie internetowej Fundacji www.zawolnosc.eu. Uroczysta ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w grudniu 2015 r. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu dostępnym na stronie internetowej Fundacji.

Jest to już trzeci konkurs na najlepsze tłumaczenia poezji, który Fundacja „Za Wolność Waszą i Naszą” organizuje we współpracy z Instytutem Książki. Dwa poprzednie dotyczyły poezji Czesława Miłosza (2011 r.) oraz Tadeusza Różewicza (2013 r.) i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Liczba zgłoszeń sięgnęła prawie 300 osób. Wśród uczestników znalazły się osoby z kilkunastu krajów m.in. z Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Niemiec, Izraela, Łotwy, Litwy, Polski, Rosji, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy.

Nasi partnerzy: miasto Wrocław, Fundacja Wisławy Szymborskiej, Polski Instytut w Moskwie.

Объявление о проведении конкурса

Regulamin

Lista wierszy

Wiersze do tłumaczenia

Nasi partnerzy:

 

Miasto Wrocław

 instytut_ksiazkiInstytut Książki

ministerstwo_kultury
Ministerstwo Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
Fundacja-Wislawy-Szymborskiej
Fundacja Wisławy Szymborskiej
#08-MOSKWA-[city_one_ru]
Polski Instytut w Moskwie

Możliwość komentowania została wyłączona.