Oleg Ustinowicz

4 — kopiaBiałoruski designer, malarz, garncarz. Pracuje z różnymi technikami malarskimi, ale preferuje jednak dosyć niezwykły gatunek – kaligrafię. Kiedyś był zauroczony kulturą Japonii i Chin z ich bogatymi tradycjami, mistycyzmem i tajemniczością, i od tamtych czasów twórczość malarza jest ciągłym dialogiem ze Wszechświatem.

Tematyka warsztatów na Festiwalu niezależnej kultury białoruskiej: „Białoruski ornament i heraldyka. Tradycje i współczesność”.

Część teoretyczna: ornament (symbolika, tradycje wykorzystania w sztuce dekoracyjnej i stosowanej). Heraldyka białoruskiej arystokracji. Wykorzystanie tradycji we współczesnym graficznym designu.

5 — kopiaCzęść praktyczna: rozpracowanie gimnazjalistami autorskiego symbolu graficznego (logo osobiste, rodzinny herb).

Credo twórcze artysty: „Minimum środków – maksimum emocji”

celi — kopiaTwórczość Olega Ustinowicza jest znana wielbicielom sztuki nie tylko w Białorusi, ale również poza nią. We wrześniu 2015 r. artysta wziął udział w prestyżowym VI Międzynarodowym biennale w Pekinie, gdzie z sukcesem zaprezntował swój obraz Into infinity («Nieskończoność»).

Urodził się w 1966 r.

1991-1996 Wydział designu Białoruskiej Akademii Sztuk Pięknych , Minsk

1977-1984 Wykształcenie średnie, kierunkowe: Republikanska szkoła muzyki i plastyki, dział sztuk plastycznych, Minsk

Danger — kopiaUczestnik licznych wystaw i projektów artystycznych w kraju i za granicą (malarstwo, grafika, kaligrafia, art-obiekty).

Uczestnik, zwycięzca i członek jury wielu międzynarodowych festiwali designu i reklamy.

 

 

Brushкитай (292)spring_2IMAG5262

 

Możliwość komentowania została wyłączona.