Pokaz filmów Warszawskiego Festiwalu Kina Białoruskiego BULBAMOVIE 2016

22.10.2016 sobota godz. 19:00 sala 329 w gł. gmachu Politechniki Wrocławskiej (budynek A-1, 2. piętro), ul. Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 27

Program

plakat-bulbamovie19.00 – „Chronotop. Tanatos i Eros” (autorzy: Aliaksandr Debaluk, Helena Jasinskaja, Janusz Gawryluk, Waleryja Teleszeuskaja, Paweł Niedźwiedź, kurator projektu Andrei Kudzinienka) 44 min. 2016 r. Białoruś. (polska premiera).
„Tanatos i Eros” to kontynuacja projektu „Chronotop” o współczesnej mitologii białoruskiej. 5 etiud o śmierci i miłości. 

Krótki panel dyskusyjny:
Ivan Markov – białoruski krytyk filmowy, założyciel dyskusyjnego klubu filmowego KinaBunker w Rechitse na Białorusi.
Paweł Piotrowski – Prezes DKF „Politechnika”

19.40 – 3 filmy zwycięzców konkursu Bulbamovie 2016 r.
– fabuła – „Złota Bulba 2016”
– dokument – „Złota Bulba 2016”
– animacja – „Złota Bulba 2016”

Bulbamovie to festiwal kina białoruskiego, który narodził się w 2011 r. w Warszawie. Do 2014 roku jedyny festiwal na świecie mający w swoim programie konkurs filmów białoruskich. Paroletnia praca zespołu Bulbamovie zaowocowała wybuchem mody na robienie i oglądanie kina niezależnego na Białorusi. Korzystając z panującej obecnie odwilży w kraju Baćki, przenieśliśmy festiwal do Mińska. W Warszawie, kolebce nowego kina białoruskiego prezentujemy najnowsze niezależne produkcje z Białorusi, a także zwycięzców tegorocznego konkursu, czyli laureatów „Złotych Bulb” w 3 kategoriach: fabuła, dokument i animacja. 

Tegoroczne hasło festiwalu to: „Idź i patrz”.

 

logo_DKF_czarne bulbamovie

Możliwość komentowania została wyłączona.