Spotkanie z Aleksandrem Podrabinkiem

Kornel Morawiecki, marszałek senior Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza na spotkanie z Aleksandrem Podrabinkiem, czołowym dysydentem sowieckim, zaangażowanym w walkę z psychiatrią represyjną w ZSRR, założycielem głównej opozycyjnej organizacji Rosji „Solidarność”, działaczem demokratycznym, niezależnym dziennikarzem, autorem wydanej książki „Dysydenci. Nieuleczalnie nieposłuszni”.

Spotkanie odbędzie się 25 marca 2017 r. o godź. 18:00 w siedzibie stowarzyszenia „Solidarności Walczącej” na ul. Barlickiego 28 we Wrocławiu.

Z Aleksandrem Podrabinkiem rozmawiać będą: dr. Mariusz Maszkiewicz, autor przedmowy do książki i prof. Mikołaj Iwanow, gospodarz spotkania.

Po spotkaniu będzie można kupić książkę „Dysydenci. Nieuleczalnie nieposłuszni”, którą Aleksander Podrabinek będzie podpisywał dla uczestników wieczoru.

Podrabinek Aleksander (ur. w 1953 r.) – jeden z najbardziej aktywnych i szeroko znanych na świecie działaczy sowieckiego ruchu dysydenckiego. Autor słynnej książki „Medycyna karalna” (1977 rok), za wydanie i rozpowszechnienie której, został skazany na 5 lat zsyłki i 3,5 lata więzienia. Wolność odzyskał dopiero w roku 1984. Walczył z komunizmem aż do jego upadku w 1991 roku.

Dziś – jeden z liderów rosyjskiej opozycji, konsekwentny przeciwnik prezydenta Władimira Putina. Razem z zamordowanym Borysem Niemcowym był jednym z założycieli opozycyjnego ruchu „Solidarność”. Podpisał słynny apel opozycji rosyjskiej „Putin powinien odejść”.

Możliwość komentowania została wyłączona.