IX Festiwal Niezależnej Kultury Białoruskiej 2017

Wystawa „Andrei Yarashevich – litografie”
Otwarcie wystawy: 20 października 2017 (piątek) o godzinie 17.00, Domek Miedziorytnika, Wrocław

Andrei Yarashevich jest absolwentem znakomitej Katedry Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku na Białorusi. Aktualnie jest pracownikiem swojej uczelni, uczy studentów trudnej sztuki litografii, która jest jedną z jego ulubionych technik twórczości w zakresie grafiki warsztatowej.

Z tego też powodu przedmiotem wystawy są litografie, w których skupiają się wszystkie wątki poszukiwań twórczych tego artysty. Andrei znakomicie rysuje, z dużym wyczuciem formy posługuje się linią a w litografii pojawia się pojawia się mocny kolor, który powoduje, że prace są wyraziste i sugestywne. 

 Autor buduje swoje obrazy graficzne odwołując się do dziedzictwa wielu kultur, treść jest zawarta w subtelnym rysunku, znakomitej kompozycji, szczegółach, plątaninie organicznych ornamentów, symboli i ukrytych znaczeń.To bez wątpienia sztuka wdzierająca się odbiorcy do głowy brawurą graficzną opartą o znakomity warsztat i nieokiełznaną wyobraźnię. 

 

Artysta podkreśla znaczenie jakie miała dla niego praca pod kierunkiem Dmitrija Mołotkowa, legendarnego białoruskiego mistrza drukarstwa, znakomitego technologa i przyjaciela młodzieży akademickiej.

Wystawa odbywa się w ramach Festiwalu Niezależnej Kultury Białoruskiej we Wrocławiu.
Wystawie towarzyszy obszerny katalog. Zapraszamy na znakomitą wystawę i spotkanie z autorem.

Domek Miedziorytnika (ul. Świętego Mikołaja 1 we Wrocławiu) jest otwarty: wtorek, środa, czwartek – 13.00 – 17.00 i w soboty od 12.00 do 18.00.

 

 

Współorganizatorem Festiwalu jest Fundacja „My Razem”

Możliwość komentowania została wyłączona.