Wieczór pamięci „Natalia Gorbaniewska. Poezja i wolność”

1 grudnia (niedziela) o godz. 17:00-18:30 zapraszamy na wieczór pamięci „Natalia Gorbaniewska. Poezja i wolność”, Klub Proza Wrocławski Dom Literatury.

Wieczór pamięci Natalii Gorbaniewskiej – przestrzeń, w której możliwa śmiała dyskusja o obecnej napiętej sytuacji międzynarodowej jak i historii, stosunkach polsko-rosyjskich, problemach poznawanych przez pryzmat współczesnej literatury rosyjskiej i jej wpływ na stan świadomości narodu.

Natalia była przez laty szczególnie związana z Wrocławiem. W ciągu 7 lat przewodniczyła jury nagrody literackiej „Angelus”, aktywnie uczestniczyła w życiu kulturalnym stolicy Dolnego Śląska. Tu kierowała warsztatami poetyckimi dla rosyjskich tłumaczy poezji polskiej. Tu również miała i ma licznych przyjaciół i wielbicieli jej twórczości.

Program wieczoru pamięci „Natalia Gorbaniewska. Poezja i wolność”

Prowadzący i moderator: Mikołaj Iwanow

Koncert „GALICZ, OKUDŻAWA, WYSOCKIJ…” w wykonaniu Vladimira Stockmana

Recytacja wierszy Natalii Gorbaniewskiej po-rosyjsku i w tłumaczeniu. Wiersze czytają: Yana Karpenko, Tatiana Iwanow, Vladimir Stockman, Gleb Prauko.

Pod koniec wieczoru odbędzie się spotkanie przy tablicy pamiątkowej poświęconej Natalii Gorbaniewskiej, Rynek-Ratusz 7/9. Zapalenie symbolicznej świecy pamiątkowej i złożenie kwiatów.

facebook.com/events/2654111354624008/

gorbaniewska.zawolnosc.eu/pl

Organizator: Fundacja „Za Wolność Waszą i Naszą”, Klub Proza Wrocławski Dom Literatury.

Wydarzenie odbywa się przy wsparciu finansowym: Biuro współpracy z zagranicą miasta Wrocław.

Możliwość komentowania została wyłączona.